Postavy

10. února 2008 v 14:47 |  → Útěk z vězení♥
Michael Scofield
Číslo vězně: 94941 Zločin: ozbrojená loupež Trest: 5 let Možnost propuštění:
za 2 roky a 6 měsíců

Vězeň Michael Scofield (s čistým záznamem) byl usvědčený z ozbrojené loupeže při pokusu odcizit přes půl miliónu dolarů z pobočky United Savings Bank v centru Chicaga. Při soudním procesu Scofield nepřednesl nic na svou obhajobu a požadoval odsedět si trest v zařízení prvního stupně blízko jeho rodného Chicaga.
Scofield vystudoval střední školu Morton East High School, později promoval na Magna Cum Laude s titulem B.S. v oboru stavebnictví, titul M.S ve stejném oboru získal na Loyolské univerzitě v Chicagu. Před spácháním trestného činu byl zaměstnaný jako stavební inženýr v prestižní firmě Middleton, Maxwell a Schaum, která dělala stavební návrh vězeňského komplexu Fox River.
Vězeň má povolené návštevy obhájkyně Veroniky Donovanové. Má souhlas vykonávat vězeňské práce.
Lincoln Burrows
Číslo vězně: 79238 Zločin: vražda prvního stupně spojená s útokem střelnou zbraní Trest: smrt popravou na elektrickém křesle Možnost propuštění:
žádná

Poté, co Lincolna vyhodili ze střední školy Morgan Park High School v 10. ročníku, dostal se mnohokrát do problémů se zákonem.
Byl odsouzen na 2 měsíce za krádež, na 3 měsíce za poškození majetku, na 6 měsíců za ublížení na zdraví, na 6 měsíců za přechovávání drog, na 10 měsíců za ublížení na zdraví. Teď čeká na trest smrti za vraždu 1. stupně. Při obhajobě se Burrows bránil, že je nevinný, byl však shledán vinným ve všech bodech obžaloby týkající se smrtí Terrence Steadmana, washingtonského lobbyisty a bratra viceprezidentky USA Caroline Reynolds.
Jeho poprava, stanovená na 12. května, byla odložena, protože se objevily nové důkazy. Nový termín popravy: 26. květen.
Vězeň má povolená setkání se svým advokátem Timem Gilesem, synem LJ Burrowsem a jeho matkou Lisou Rix. Má schváleno vykonávat vězeňské práce.
Fernando Sucre
Číslo vězně: 89775 Zločin: ozbrojená loupež prvního stupně Trest: 5 roků Možnost propuštění:
za 1 rok a 2 měsíce

S nenabitou zbraní vyloupil sklad s lihovinami. Policie byla na místě činu dřív, než měl šanci uniknout. Ve Fox River je Sucre je vzorný vězeň.
Má zájem odsedět si co nejkratší možný trest, aby se co nejrychleji dostal ven a mohl tak být se svou přítelkyní Maricruz Delgado. Chodili spolu dva roky, než Sucreho uvěznili. Před šesti měsíci se Maricruz přestěhovala do New Yorku, kde přijala nabídku pracovat jako nákupčí významného manhattanského obchodu s modou. O měsíc později se přestěhoval do New Yorku i Sucreho bratranec Hector, aby byl blíž Maricruz.
Vězeň má povolené návštěvy (2 x za měsíc) Maricruz Delgadové. Může vykonávat vězeňské práce.
John Abruzzi
Číslo vězně: 81004 Zločin: vražda druhého stupně, podíl na přípravě dvou vražd Trest: 120 roků Možnost propuštění:
žádná

John Abruzzi, bývalý šéf chicagskeho gangu, je prokazatelně nejneoblíbenějším vězněm ve Fox River. Ostatní vězni si od něj drží odstup. Abruzzi je vězeňké kápo a ovlivňuje i přidělování vězeňských prací.
Byl obviněn ze dvou vražd a z přípravy dalších dvou. Důležité svěděctví v těchto případech, po němž ho porota uznala vinným, poskytl Otto Fibonacci. Abruzzi mu později vyhrožoval, což Fibonacciho donutilo vstoupit do programu na ochranu svědků. Abruzzi lituje, že neví, kde se Fibonacci nachází.
Vězeň má povolené návštěvy obchodních partnerů Philipa Falzoneho a Anthonyho Smallhouse, obchodního manažera Briana Knowltona, manželky Sylvie, dcery Nicole a syna Johna. Má schváleno vykonávat vězeňské práce.
Theodore Bagwell
Číslo vězně: 89632 Zločin: šestinásobný únos, znásilnení a vražda prvního stupně Trest: doživotí Možnost propuštění:
žádná

Theodore Bagwell (neboli T-Bag) je jeden z nejagresívnějších mužů ve Fox River. Za násilí na zvířatech byl už jako desetiletý poslaný do polepšovny. Tam poznal Gang čistoty (Purity gang), bíly rasistický gang.
Za ozbrojené přepadení a pokus o vraždu byl odsouzený do alabamského Donaldsonova vězení s maximální ostrahou, kde okamžitě zaujal vedoucí postavení v Aliancii za čistotu. Když ho před čtyřmi lety propustili, okamžitě se vrátil zpět ke zločineckému životu. Znásilnění, vraždy a násilí na dalších lidech z něj učinily jednoho z nejhledanějších amerických zločinců. Před 10 měsící skončil znovu ve Fox River.
Vězeň je známý jako člen Gangu čistoty. Má povolené návštevy Susan Hollanderové, může vykonávat vězeňské práce.
Benjamin Miles Franklin
Číslo vězně: 89416 Zločin: přechovávání kradeného zboží Trest: 8 let Možnost propuštění:
za 3 roky a 2 měsíce
Po dehonestujícícm vyhazovu z armády Spojených států se Miles vrátil domů. Aby uživil manželku a dceru, najde si práci jako přepravce kradených věcí, je však chycen policií. Protože odmítl spolupracovat a označit své komplice, dostává se do věznice Fox River.
Další záznamy:
Vězeň má povolené návštevy přítele a švagra Dariuse Morgana.
Charles Westmoreland
Číslo vězně: 21562 Zločin: únos dopravního prostředku, násilné vniknutí, neúmyslné zabití a vražda z nedbalosti Trest: 60 let Možnost propuštění: za 26 let

Charles Westmoreland je jedním z nejdéle vězněných zločinců ve Fox River, právě si odpykáva 28. rok svého trestu. První dva roky si odseděl v Arizonské státní věznici.
Tam se začalo povídat, že Westmoreland je ve skutečnosti legendární únosce lietadla D. B. Cooper, který v roce 1971 zadržoval 727 pasažérů a požadoval výkupné 1,5 miliónu dolarů. Když dostal peníze, vyskočil padákem z letadla do lesů na Severozápadě a už ho nikdo nikdy neviděl. I když žádné přímé důkazy, že Westmoreland je Cooper neexistovaly, našlo se dost nepřímých důkazů, aby vzniklo podezření. Ve Fox River ho spoluvězni, v domnění, že je milionář, ustavičně zastrašovali a útočili na něj, dokonce mu zlomili nos. V posledních letech tělesné hrozby klesly.
Vězeň má povolení starat se o šedou kočku Marilyn; bylo mu to umožněno ještě před zákazem vlastnictví zvířat ve Fox River.
David Apolskis
Číslo vězně: 95012 Zločin: krádež Trest: 5 let Možnost propuštění:
za 1 rok

Apolskis měl vždy šikovné ruce. Na střední škole mu pomohly získat post ve školním fotbalovém týmu, ale v devátém ročníku ho začali považovať za neschopného v atletice. A tak přešel na ziskovější využití svého talentu a stal s mistrem kapsářů.

V období od 14 do 19 let ukradl mj. více než 200 peněženek a 150 hodinek. Byl zatčen, když se pokusil ukrást portmonku policisty, který byl mimo službu. Po prohlídce jeho bytu objevila policie vzácnou sbírku basebalových kartiček, ohodnocenou na více jak 300 tisíc dolarů, která byla odcizena dva dny před tímto incidentem. Dostal pětiletý trest ve věznici Fox River.
Wardel Henry Pope
Ředitel Pope je ve vedení nápravného střediska Fox River už 18 let a hlavním cílem jeho působení je úspěšná resocializace zadržených.

Touží po tom, aby se prostřednictvím metod jeho práce snížila u vězňů, kteří jsou propuštěni na svobodu, pravděpodobnost, že spáchají další zločin. Právě za tímto účelem zřídil důkladný program vězeňských prací, který má pomoci vězňům získat zkušenosti v různých řemeslech, jako je například malování, zahradničení či průmyslové práce. Ředitel Pope také řídí vzdělávací program na pomoc vězňům, který se může pochlubit různými oceněními. Hlavním cílem tohto programu je pomoci vězňům dokončit si středoškolské vzdělání, případně získat bakalářský titul.
S blížícím s odchodem do důchodu, hledá Pope svého pokračovatele, který by vedl Fox River v podobném duchu jako on.
Dr.Sara Tancredi
Dr. Sara Tancredi se v životě řídí jednoduchou zásadou: "Buď změnou, kterou chceš vidět ve světě."

Už od útlého detství Sara vědela, že chce být doktorkou. Vyrůstala na předměstí Chicaga a vždy doufala, že bude pracovat v nemocnici, nebo mít soukromou praxi na pěkném místě. Její tužby se změnily během prvního roku studia na Northwesternské univerzitě, kde se obeznámila s pracemi Mahátmy Ghandího. Jeho výzvy k nenásilí přesvedčily doktroku Tancredi vydat se na cestu, která by byla ještě více humanitární, a věnovat se kariéře v nejnásilnějším ze všech prostředí: Nápravném středisku Fox River. Jako jedna z mála zde zaměstnaných doktorů je zodpovědná za vše, od vedení zdravotních prohlídek, až po vykonávání pohotovostní chirurgie. Její práce je šlechetná (získala mnoho humanitárních ocenění), ale také nebezpečná - každý den se potýká s násilníky a vrahy. Ona sama však nemyslí na rizika a každý den se odvážně pouští do práce, čímž ale neustále stresuje svého otce, guvernéra státu Illinois, Franka Tancrediho. To vše, společně s rozdílným politickým přesvědčením, které oba zastávají, v posledních letech podstatně ochladilo jejich vztah.
Brad Bellick
Kapitán Bellick složil zkoušky na vezeňského dozorce ihned po skončení střední školy a od té doby stále pracuje ve vězení Fox River.

Po celý čas pomalu ale jistě šplhal po kariérním žebříčku. Před třemi lety, navzdory několika stížnostem vězňů na týrání, které se nikdy nedokázalo, byl povýšen do funkce kapitána, což je nejvyšší post, jaký může dozorce získat. V současnosti jeho povinnosti zahrnují: pomoc při přepravě vězňů k eletrickému křeslu, řízení programu vězeňských prací ve Fox River a kontrola každodenních úkonů vězňů.
LJ Burrows
Donedávna byl LJ normálním děckem z Oak Park, Illinois. Bydlel v pěkném domě se svou matkou Lisou a nevlastním otcem Adrianem.

Doma pomáhal, ve škole dostával dobré známky a problémům s vyhýbal. Potom však jeho vlastní otec, Lincoln Burrows, prohrál poslední soud a bylo stanoveno datum jeho popravy. To ovlivnilo LJ víc, než by si byl připustil, o čemž svědčí zatčení za přechovávání marihuany za účelem jejího prodeje a posléze zatčení za vraždu matky a nevlastního otce a další pokus o vraždu a LJ s ocitl v Kingman Detention Center v Arizoně. Klíčové důkazy týkající s jeho případu se však ztratily, a tak byl z vězení propuštěn. Jeho současné místo pobytu není známo.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama